Discussió:Matemàtica

De L'Enciclopèdia, la wikipedia lliure en valencià
Ir a la navegación Ir a la búsqueda

Davant de paraula que començe per vocal o haig, la forma masculina singular dels pronoms demostratius "este" i "eixe", es poden utilisar en la seua forma variable "est" i "eix" pero no obligatoriament, per contra davant de paraula que comence per consonant que no siga haig, és obligatori utilisar les formes "este i "eixe", segons la normativa de la RACV.

Actualment les formes dels pronoms, "est i eix", cada volta estan més en desús, utilisant-se casi a soles davant de les paraules que comencen per, 'e' o, 'he' i cada volta menys. --Jose2 (discussió) 18:16 8 maig 2018 (CEST)

.......................................................................................